Jdi na obsah Jdi na menu
 


Typy očí

6. 4. 2009

1)Mandlové oči

Mandlové oči jsou ve skutečnosti oválné,ale mají oba koutky lehce zahrocené,protáhlé.Má je irský vodní španěl,barzoj nebo peruánský naháč.

 

 

 

 

2)Hluboko zasazené oči

Tyto oči sedí téměř celé v očnicích,patrná je jen malá část bulvy.Takto dobře chráněné je má například čau-čau.

3)Otevřené oko

Některá plemena mají viditelnou spojivku následkem poklesu spodního víčka.U mnoha plemen je to vada,ale u bloodhaundů je to plmenný znak

4)Šikmé oko

Někdy se označuje jako mongolské oko nebo orientální.Vnější koutek je položen výše než vnitřní.Je to tyúický znak vlků,z psích plemen má aljašský malamut a jiní špisové,bulterier nebo flat-coated retrívr.

5)Oválné oko

Mnoho rozmanitých plemen má oválné oko,jo to velmi běžný tvar.Mají ho například jezevčíci.

6)Kulaté oko

Otevřená oční štěrbina budí dojem kulatého tvaru oka u fancozských buldočků,grifonků nebo malých španělů.

7)Trojúhelníkové oko

Tento typ oka je hranatější než oko oválné a vnější koutek je položen výše.Takové oko požaduje standart afgánského chrta.

8)Brýle

Tento termín popisuje kulaté světlé skvrny kolem očí,které ovlivňují např. výraz keeshonda,islandského ovčáka nebo šarplanince.Tzv.brýle zvýrazňuje tmavší barva obličeje.

9)Pálení

Důležitou součástí pálení jsou výrazné tříslové tečky nad očima,které mají dobrmani,rotvajleři,černí pinčové,dordonsetři a mnoho jiných.U u černých basenži se jim říká ,,melounová zrnka,,.

10)Čtyři oči

Čtyřoký je označení psa s pálením,který má znaky nad očima zvlášť výrazné.Přímo od toho je odvozeno maďarské jméno slovenského kopova.U tibetských plemen se ,,čtyřem očím,, připisují magické schopnosti(:D)

11)Domino

Je to opak obličejové masky,tmaného zbarvení obličeje,které je daleko běžnější.Vyskytuje se často u sáňových psů,malamutů a hasyů a zdůrazňuje výraz očí.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář