Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poradenská stránka

6. 4. 2009

Pokud máte nějaký dotaz problém, či něco jiného napiště nám sem!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

koupě psa

(Viktor Král, 10. 4. 2012 15:08)

Dobrý den,
rád bych si pořídil belgického ovčáka - malinoise jako hlídacího a pracovního psa. Dostal jsem od známého nabídku na prodej štěněte fenky za 12.000 Kč (s PP a vynikajícím původem, což pro mě zas až tak velkou roli nehraje). Je mi jasné, že jsou s tím určité náklady, ale i přesto se mi zdá cena dost vysoká zvláště při porovnání nabídek na internetu. Na druhou stranu je to blízko, pro případ nějakých potíží.
Domníváte se, že cena je přiměřená nebo souhlasíte s tím, že je přemrštěná? Není mi totiž jasné, proč někdo nabízí štěňata malinoise za 3.000 Kč a někdo za 12.000 Kč?

Děkuji za info a přeji hodně úspěchů.

VK

Re: koupě psa

(Anežka Benčová, 27. 5. 2012 14:57)

Cena záleží hlavně na kvalitě psa. Psi po úspěšných výstavních nebo loveckých rodičích budou stát znatelně více než psi z obyčejného chovu. Například Westíka si můžete zakoupit bud za 30 000Kč, nebo za 4 000Kč Záleží na tom, zda chcete výstavního nebo loveckého psa. V tomto případě je lepší zakoupit tu dražší variantu. Pokud si přejete pouze přítele a společníka, je asi lepší spokojit se s tou levnější. také záleží na tom, zda s papíry nebo bez. S papíry je to také dražší, ale papíry nejsou pro přítele a společníka nějak důležité jako pro výstavního nebo loveckého psa.

Jack Russell

(Kája, 10. 4. 2012 18:03)

Dobrý den, uvažujeme nad pejskem- Jackem Russllem. Může být tato rasa chována v bytě? A snese se s dalším psem v domácnosti, (konkr. jezevčíkem)
Předem děkuji za odpověď.

Re: Jack Russell

(Anežka Benčová, 27. 5. 2012 14:46)

Jak ussell můžr být chván i v bytě. Tam bych ho raději nenechávala déle sammotného. S tím jestli by se snesl s jiným psem, záleží na tom jestli si přinesete štěně nebo dospělého psa. Pokud štěně, měli by si na sebe zvyknout. Z prvu je ale nesmíte nechat delší dobu o samotě, mohli by nastat konflikty. Pokud jsou to oba psi, může později dojít k soubojům o vůdčí postavení, které by jste měli respektovat. Jakmile si ale vyjasní postavení, bude z nich dobrá smečka.

Border nebo parson russell terier??

(Anežka Benčová, 27. 5. 2012 14:39)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký pes je lepší jako rodinný aktivní společník. Pohybu by měl denně dvě hodiny, víkendové výlety a agility, dogdencing a dogfrisbee. Bojím se že by Border terier musel mít lovecký výcvik, což se mi nechce. U Parson russella se bojím nezvladatelnosti.

Děkuji za odpověd

Čivava nebo Jorkšír ??

(Terka, 3. 5. 2012 23:43)

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu.. Stále se rozhoduji mezi koupí Jorkšírského teriéra mebo Čivavy. Nemáte, někdo stěmito plemeny zkušenosti?? Kterého byste doporučili?? Děkuji předem za odpověď.

štěká na neznámé lidi a vypadá zle

(Martina, 27. 4. 2012 20:23)

Dobrý večer mám dotaz máme rok starou fenku je z utulku vzali jsme si jí ve třech měsícich.Je hodná ale jen na lidi které už zná na ostatní strašně štěká a vypadá dost agresivně.Poradte prosim jak jí to odnaučit vapadá to že má strach z lidí, které nezná děkuji za radu

Změna chování u psa NO po prvním krytí

(Lucka, 16. 4. 2012 12:04)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je možné že se pes změnil po tom co nakryl fenku. Zdá se mi totiž že poté co jsme od ní přijeli (jeli jsme mi za ní) je takový mrzutý, už to trvá 4 dny a právě nevím jestli to tím může být, abych něco nezanedbala v případě že by mu něco bylo. Často polehává, není takový hravý a má takový unuděný výraz.
Mockrát děkuji za odpověď.

Přikoupení dalšího pejska

(tereza, 14. 4. 2012 0:06)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda má někdo v mém problému nějakou podobnou zkušenost. Mám skoro roční fenku čivavy a chtěli bys me si přikoupit další, zajímalo by mě zda by to měl být spíše chlapeček nebo holčička a v případě chlapečka kterého z nich vykastrovat?
Předem děkuji

Prosím o radu

(Lucie, 9. 4. 2012 17:09)

Dobrý den, ráda bych se zeptala co mám dělat když mi pejsek po vyvenčení přesto čůrá doma. Ačkoliv se už třeba vyvenčí stejně se pak doma vyčůrá znovu. Chodím s ním každé dvě hodiny. Předem děkuji za radu!

pocuravin aj.

(Natalie, 8. 4. 2012 19:23)

Dobry den, mám doma 7 měsíční fenku zlatého retrívra a trápí mě, že když člověk odejde do školy či do práce a při příchodu domů tam najde loužičku, hovínko a kolikrát i zničené rozkousané věci popř. dveře apod. ,počurávání když přijde někdo domů či návštěva by se ještě zvládlo. Také jsem četla na internetu, že nadávání apod. nepomáhá tak jsme toho nechali. Pár dní toho doma bylo méně k naštvání, ale teď se to zase zhoršuje. Mohl by jste mi prosím někdo poradit co sní? Mockrát Vám předem děkuji.

Jack shiba russel inu teriér :)

(Lukáš, 5. 3. 2012 18:23)

Dobý den,
chceme si pořídít psa. Do nejužšího výběru dvou adeptů se dostal Jack russel teriér a Shiba-Inu. Chtěl bych ohldně výběru mezi těmito psy poradit.

Bydlíme v bytě (3+1), ale přes léto (jak se oteplí dokud nemrzne) jsme pořád na chatě se zahradou. - to asi v jakém by byli prostředí

Moc se mi líbí JRT kvůli jiho hravosti, živosti, aktivitě. Věřím že s ním bych se nenudil a a spolu (já 20 let) bychom si určitě zažili srandu a dost se vyřídili. Ale dočetl jsem se že kromě toho že se rychle učí, tak jsou občas těžko zvládnutelní a chtejí se stát vůdcem.
Nadruhou stranu tu je Shiba-inu, věrný, také inteligentní. Skvěle vypadá, je dobře stavěný, ale možná trochu víc náročný na prostor (možná míň na pohyp). Někde se ovšem píše že si umí pěkně postavit hlavu a pak s nimi nikdo nepohne.

Co myslíte že by měli být hlavní ukazetele, podle kterých nakonec zvolíme?Co radíte?

Re: Jack shiba russel inu teriér :)

(Lea, 29. 3. 2012 15:42)

Dobrý den, já osobně mám JRT doma už 6 týdnu.. je to muj perfektní společník.. učím se doma na státnice takže jsme spolu doma i když máme k dispozici dvůr - hraje si sama hlavně miluje všechno co děla zvuky takže stačí i obyčejní hračky - petky, vršky, kelímky od jogurtu a tenisák. Je to hrozně vděčný společník a nemá ráda samotu.. učíme se ji nechávat denně alespoň hodinu samotnou.. ale i tak pořád knučí alespon 5-10 min. když je sama doma.

venčeni

(Lea, 29. 3. 2012 15:38)

dobrý den, nevím jestli někdo už řešil takový problém ale doufám že ano. Mám doma 12 týdenní fenečku jack russell teriéra. Máme ji zatím teda doma. Když jsme si ji přivezli, měla 6 týdnů ale že zrovna byly venku ty ukrutné mrazy tak jsme jí udělali pelíšek a místečko na hraní u nás doma. Hned jak se počasí umoudřilo jsme ji začali alespon na 15 minut větrat na dvůr. Teď, když už je venku tech 14 dní krásné počasí se s ní snažíme chodit alespoň po ulici na prochazky. Bohužel jde jen po konec našeho domu, popř. sousedového domu a prostě sedne a začně kňučet. Můžete mi prosím někdo poradit jak ji máme naučit venčit? V budoucnu bude na dvoře, ale ani tam si nezvykla... :( Předem děkuji za radu.

podání hlívy ústřičné psu

(Hana, 27. 3. 2012 15:27)

Dobrý den, chci se zeptat mám border kolii psa 22 měsíců. Často je nemocný a ráda bych mu zvýšila imunitu. Moje veterinářka mi řekla ať koupím hlívu ústřičnou. Koupila jsem sušenou, ale pro lidi je to 5g na den, ale na 21 kg psa nevím jakou dávku mu mám dát. Můžete mi prosím poradit jaké množství mu mám dávat? Děkuji Hanka

Pes do domu

(Barča, 7. 3. 2012 18:34)

Dobrý den, existuje nějaký hezký malý pes, do rodinného domu? (nepříliš aktivní)

Prosím pište na mail : barbora.smejkalova@gmail.com

Děkuji!

Časté čůrání

(aadelka, 6. 3. 2012 14:08)

Dobrý den,
prosila bych o radu...Máme doma téměř 4 měsíční fenečku JRT. Zdá se mi, že čůrá po docela krátkých intervalech (má doma zatím záchůdek na který se naučila chodit, ale venčí se v pohodě i venku). Ví tedy, že doma může zajít kdykoliv, takže chodí skoro každé 2 hodiny. Když byla úplně malé štěňátko byl 2hodinový interval normální, ale čekala jsem, že se to bude postupně prodlužovat... Nastydlá není, to už jednou trošku byla a to pak běžela každou půl hodinku. Když někam jedeme nebo potřebuji aby vydržela tak jí předtím nedám napít, pak vydrží i 3 nebo 4 hodiny. Vodu má pořád a pije často, tajně doufám, že je to tím, nebo tím, že je na to prostě zvyklá a ví, že nemusí vydržet až ven...Moc děkuji za případné rady!

Problémy mezi našimi pejsky

(Irena Teplá, 3. 3. 2012 12:40)

Dobrý den, máme problém.

Doma máme velmi rozmazleného, opečovávaného a pěstěného pudlíka. Je s rodokmenem, čekali jsme na něho hodně dlouho a 3,5 roku to byl jedináček se vším všudy.

Před nedávnem (cca. 3 týdny zpátky) jsme si k němu ještě vzali malého (ani ne rok) pejska - Cvrčka - z útulku. Nejspíš je to boloňský psík zkřížený s pudlem. No a teď přímo k problému:

Kluci se spolu kamarádí, spí spolu v posteli, chodí na procházky, trénujeme dogdancing a zkrátka se jim hrozně moc věnujeme. Arínek ničím nestrádá, má ještě větší komfort než dřív.

Ale někdy ho popadne šílený amok a na Cvrčka se z ničeho nic vrhne. Jde mu po krku a celkově je dost agresivní. Vážně mu zatím neublížil, ale my se bojíme.

Ještě, když jsme Cvrčka neměli, tak měl Arínek občas dost zuřivou náladu - př. když jsem ho chtěla pohladit, tak vrčel.

Arínek je opravdu hodně rozmazlený a my nechceme o Cvrčka přijít. Můžete nám pomoci nebo aspoň říci nějaký svůj tip či názor?Předem moc děkujeme :-)


Mohli byste mi prosím odpověď zaslat na můj mail? Děkuji moc.

rodaw@seznam.cz

Hluché šteniatko

(Miriama, 29. 2. 2012 1:35)

Dobrý den, ja by som potrebovla poradiť máme od vianoc šteniatko staforda, no a až teraz sme zistili že náš miláčik vôbec nepočuje sme objednaný k veterinárovi ale neviem o tomto nič aj ked som už mala veľa psíkov, poradte prosím. dakujem

Uštěkaný italský chrtík

(Denisa, 25. 2. 2012 17:20)

Dobrý den, mám problém s 8 měsíčním italáčkem. Když jdeme ven do lesa na procházku, je hodná a všechno je dobré do doby, než se objeví člověk nebo pes. Okamžitě začne být bázlivá, stojí tak 5 m od nich, štěká, nedá se chytit, dál jít nechce a jakmile ten pes přijde blíž k ní, začne utíkat a hysterčit, pak se vrátí a takhle je to furt dokola. Ovšem děje se to jen tam, kde je lidí méně. Když jedeme třeba do centra, je moc hodná a všechny ignoruje. Jde jí to nějak odnaučit? Je to opravdu nepříjemné. Předem děkuji za odpověď.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »