Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poradenská stránka

6. 4. 2009

Pokud máte nějaký dotaz problém, či něco jiného napiště nám sem!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Čůrání

(Tereza, 23. 11. 2011 16:22)

Prosím pište na mail > terkabogdanova@seznam.cz <

Brita 4 roky, rasa Catahoula

(Hela, 16. 11. 2011 12:48)

Dobrý den,
o velkou radu a pomoc vás prosíme.
Máme 4letou fenku, která velice trpí, když je doma sama. Hlavní vinnu mám asi já, protože 3 roky jsem byla na mateřské a byly jsme neustále spolu. Přes půl roku se snažíme a vymýšlime co by jí pomohlo. Manžel pracuje na směni, tak Britunka je jednou max. 2x do týdne sama. Ráno odcházíme a Brita se začne klepat, nenapije se po celou dobu, ani nejmilejší kostičku si nevezme a vyje od rána až do odpoledne než příjdeme, nic neprovede ale trpí. Potřebuje společnost a je jí jedno kohokoliv. Vyzkoušeli jsme ultrazv. obojek (byla ještě více ve stresu), postupně odcházet a vracet se (pět min. nás nevyděla a hned nás vítala, jak kdyby nás nevyděla celý den), rádio, televize, doktor (potřebuje dodat sebevědomí, vlastní štěnata nepomohou), byly jsme i na kineziologii (také nepomhlo) a teď přemýšlím o štěnátku z útulku aby nebyla sama, ale jistotu nemáme aby nám nezačaly vít obě. Manžel dalšího pejska nechce, tak chci vyzkoušet půjčit si fenku a nechat je samotné doma. Máme problémy ze sousedy, za každou cenu chtějí aby jsme dali Britunku pryč (jsou velice netolerantní a nedají nám prostor a by se to naučila). Je zlatá a máme jí moc rádi, lepšího pejska by jsme nesehnali, proto o jakoukoliv radu prosíme.

Děkuji moc a přeji hezký den

Hela z Ústí nad Labem

Agresivni stene

(Lucka Pelikanova, 24. 10. 2011 23:38)

dobry vecer chtela bych poprosit jestli by mi nekdo mohl poradit.Asi pred 4dnema jsem si domu privezla stenatko rotvajlera jsou mu necele 2mesice.Dnes jsem mu sla dat jidlo a chtela mu posunout misku s jidlem a vyjel po me.Jsem z toho opravdu spatna!A popravde recemo me to hodne vylekalo je normalni abych se bala stenete?To opravdu ne mohly by mi prosim nekdo pomoct?mockrat dekuji za rychlou odpoved Pelikanova

Agresivní staford

(Jolana Malá, 29. 10. 2011 20:18)

Mám dvanáctiletou fenečku Aljašského malamuta. Je to opravdu velice milý a dobrácký pes. V jejím věku už není ani moc živá. Přijeli k nám na návštěvu příbuzní s asi tříletým psem stafordem. Vzala jsem fenečku na vodítku před dům, aby seznamování proběhlo na neutrální půdě. Pes byl v tu chvíli na volno a asi z dvaceti metrů se bez výstrahy k nám rozběhl a zakousl se mé stojící fence do hlavy. Naštěstí se nám je podařilo včas rozdělit. Po celou dobu incidentu vyjadřovala naše fenka podřízenost - šla k zemi. Proč k tomu došlo? Příbuzní tvrdí, že jejich pes byl už několikrát napaden velkými psy a že útočil ze strachu. Jak je ale možné, že naběhl na klidně stojící starou fenku? Ještě jsem nezažila, že by pes napadl fenu. Odpoví mi někdo? Dekuji.

Re: Agresivni stene

(Honza, 6. 11. 2011 11:15)

dobrý den...s tímto problémem bych Vám určitě pomohl, pracuji se psy a vím přesně kde je asi problém...pokud by jste měla zájem, určitě mě kontaktujte na mialu nebo na telefonu...mail: chlad.jan@seznam.cz tel: 776 888 938. nemám problém k Vám přijet a pomoci s problémem. rád Vám dám rady i s další výchovou Vašeho miláčka. moc rád pomohu. Chlád

Pořízení čivavičky k jezevčíkovi

(Lukas, 3. 11. 2011 11:11)

Dobrý den,
rádi bychom si s přítelkyní pořídili štěňátko (fenečku) miničivavičky, ale už máme fenku hladkosrstého jezevčíka, je jí sedm let. V rodině je přátelská, na cizí lidi obezřetná a občas "vyjede". Chtěl bych se zeptat, jak si myslíte, že může naše jezevčice reagovat na štěňátko? Předem moc děkuji za odpovědi.
Lukáš

Nelínaví psi

(Kačka, 18. 8. 2011 12:30)

Prosim napište mi co nejvíc plemen která nelínají. (nejl. středního až velkého vzrůstu)
jiného mi rodiče nedovolí a chtěla bych se psem běhat agility nebo tak něco...
Takže žádného gaučáka XD
Moc DĚKUJU!!

Re: Nelínaví psi

(N.D., 30. 10. 2011 12:33)

Koukněte se na stránku:http://petitchienlion.webnode.cz/psi-rasy/nelinajici-plemena-psu/ Tm jich pár je :)

Štěně

(N.D., 30. 10. 2011 12:22)

Dobrý den chtela bych se zeptat jestli se může stát z hladkosrstého štenete hrubosrsté štene? odpovedi pište na můj email: Nikolkaad@email.cz přede dekuji za odpoved (na můj email)

Má zateplenou boudu, i v zimě v ní nechce být

(Kateřina Pavlasová, 21. 10. 2011 20:53)

Dobrý den, máme pětiměsíční fenečku hovawarta, je venku u baráku, myslím, že je spokojená, má na dobrém místě( před vchodem do domu) zateplenou boudu, ve které do teď bez problémů spala. Zhruba před třemi dny si začala z boudy přes den tahat svojí podestýlku ven a už na ní , ale venku, zůstala. Nejdřív jsme si mysleli, že si jenom hraje, pokaždé, když jí vracíme do boudy, fenka si jí opět vytáhne ve a ustele si venku a to i v těchto dnech, kdy venku je zima!! Poraďte mi, proč se tak najednou začala chovat??Děkuji

loužičky v dospělosti

(Ivule, 21. 10. 2011 7:37)

Dobrý den, potřebovala bych poradit a osvětlit, proč moje roční fenka tibetského španěla dělá doma loužičky velikosti pětikoruny a vždy jen na nějaký koberec nebo podložku. Frekvence venčení na to nemá vliv. S poslušností to docela jde, venku chodí převážně bez vodítka, přivolání je slušné, povely se učí dobře i když je trochu svéhlavička. Doma má na spaní svůj pelíšek, do postele a teď už ani do ložnice nesmí ( je tam koberec). U stolu loudit nesmí, má svou misku. Tím chci říct, že domácnost se netočí kolem ní, ale je člen domácnosti, který také musí dodržovat určitá pravidla. Ale taky si s ní hrajeme, doma i na zahradě, začala jsem s ní chodit na cvičák. Není středem zájmu ale taky není nikterak odstčená. A přesto, když se dostane na koberec nebo koupelnovou předložku udělá miniloužičku. Ne každý den a vždy, když je někdo s ní doma. Prosím, nevíte co s tím a proč to dělá. Děkuji a hezký den Ivana Ježková

štěně vrčí a kouše při hlazení, když má kost

(Michaela, 16. 10. 2011 14:55)

Dobrý den!

Píši Vám hodně na rychlo, našla jsem na internetu Vaši poradnu.

Mám doma 4,5 měsíční štěně anglického bulteriéra (psa). Je to moc hodný pes, nic neničí, venku i doma poslouchá na slovo, až jsou všichni "v šoku", je opravdu moc chytrý a učenlivý. Chodíme i na cvičák, je nejlepší ze všech štěňat (i než třeba roční vlčáci a boxeři). Je moc mazlivý, poslušný, venčení již zvládá venku, má dostatek pohybu vzhledem k jeho věku, socializace s ostatními psy, lidmi a různými prostředími probíhá bez problému. Žrádlo mu každodenně přesně odvažuji, hračky mu dávám, jen když odcházím, aby se nenudil, jinak mu je odebírám, aby se jich nenabažil a nebyl znuděný, hraju si s ním i sama, a také máme 3letého rotvajlera, se kterým si moc rozumí a jsou to velcí přátelé. Dodržuji také pravidla, co se týká míst, kam ho nepustím, každou dobrotu si musí zasluži cvikem, myslím, že se opravdu snažím dle všemožných pravidel, která jsem se naučila s předchozími psy i z knih ..

Bulteriér byl můj vysněný pes a strašně mě trápí jeden problém. Jakmile mu dám morkovou kost, vepřové ucho či prasečí nožku (apod), je zle. Nenechá se pohladit, zle vrčí a už mě i pěkně pokousal. Zkoušela jsem to po dobrém, pokaždé, když nevrčel a neježil se, dostal pamlsek, když vrčel, obrátila jsem ho na záda a držela ho, dokud se neuklidní a ucho mu vrátila, snažím se mu dát najevo, že mu nic nevezmu, že chvi ay jen zůstal v klidu. Ale situace se nijak nezlepšuje. Mám hrozný strach, že mi pokouše někoho z rodiny, nedej Bože někoho cizího .. Do misky s jídlem si sahnout nechá, můžu odebírat, přidávat,. hladit ho a bez problému .. ale u těch kostí je jak smyslů zbavený ... vím, že se pes u toho má nechat v klidu, ale jde mi spíše o ty náhodné situace, že najde třeba něco venku, co bude považovat za kořist a někdo jej bude chtít pohladit a on se zle ožene ... kdyby to byl jorkšír, nikdo nehne brvou, ale u bulteriéra to bude vypadat špatně ...

Moc Vás prosím o radu, už vážně nevím, jak docílit klidu .. trénujeme často, ne pořád, aby se mne nebál a nezískával převhu .. ale třeba obden .. mluvím na něj vlídně, nijak jej nebiju, ale zase mu neustupuju tam, kde to není vhodné vzhledem ke společenskému fungování .. Kyž ucho držím já, nechá se i pohladit, ale nelíbí se mu to, přesto drží .. ale když mu ucho přenechám, utíká se s tí schovat někam pod stůl a je zlý ... Povel pust umí a kost odevzdá.

Budu moc vděčná za pomoc .. opravdu si přeji mít z něj hodného a vyrovnaného psa, který okolí v takových (a to celkem běžných) situacích neublíží.

Předem moc děkuji za pomoc.

S pozdravem, M.

Sama doma

(Štěpánka, 15. 10. 2011 9:47)

Dobrý den,
mám fenku beagla (5let), která je doma sama velmi nešťastná. Od štěňátka byla zvyklá na prakticky nepřetžitou přítomnost někoho z rodiny a pokud zrovna nikdo z lidi nebyl doma, byla s ní vždy naše druhá beaglice, která bohužel před rokem a půl umřela. V bytě jsme už zůstali pouze dva a oba chodíme do práce. Od té doby doma strašně vyje. Pejskovi se hodně věnujeme a snažíme se ho před odchodem unavit, ale nepomáhá to. Dokonce ani odchody na krátkou dobu a velké vychvalování ne. Přemýšlíme teď o pořízení dalšího pejska, se kterým by mohla zahnat svůj smutek a my měli dalšího nejlepšího kamaráda. Myslíte, že by to mohlo pomoci?

Nezvladatelné vytí v nepřítomnosti pána

(Mariana, 20. 9. 2011 22:26)

Dobrý den,
mám obrovský problém. Před dvěma lety jsem si pořídila psa z útulku. Rychle jsem ho všemu naučila a byl naprosto bezproblémový.
Před třemi měsíci jsem našla u popelnic pohozené štěně, nemohlo mu být víc než pár dní, bylo ještě slepé, malé akorát do dlaně, vyhladovělé a skoro mrtvé. Bylo mi ho líto, řekla jsem si, že dva psy ještě zvládnu. Ujala jsem se ho, vzala k veterináři, koupila "psí sunar" a jelikož jsem tou dobou končila školu, začaly mi prázdniny, měla jsem celé dny na štěně čas. Fenečku jsem v pořádku "odkojila", ale je na mě extrémně závislá. A bohužel se tomu od ní naučil i můj první pes, ten z útulku. Sama jsem z dětského domova, takže chápu, když je někdo opuštěný, bydlím sama v podnájmu v paneláku a oba psi zůstávají sami doma, když jsem ve škole. Ale můj první pes nikdy nevyl, nebyl s ním problém, až teď, když zjistil, že fenka vyje, tak se k ní přidal. Sousedi mají miminko, takže si stěžují, vyhrožují, že podají žádost o mé vystěhování kvůli vytí psů. Já je chápu, ale sama jsem bezradná. Ty psy na ulici nevyhodím, sami si už prožili dost zlého. Zkoušela jsem všechno. Zahrnula jsem je hromadou hraček, učila je různým rituálům, že když odejdu, řeknu jim "Přijdu, nebojte." a když přijdu, vítám se s nimi. Ale nějak si tu větu stejně nespojují s mým příchodem a bojí se, že už se nevrátím. Zkoušela jsem i "naoko" odejít a cvičit, aby čekali, ale nic platný. Jen zavřu dveře, začnou ječet. Už nevím, co mám dělat. Jsem úplně zoufalá!

pes mi čůrá do postele

(vlaďka, 24. 8. 2011 15:16)

Mám pětiletého šicu a před rokem mi zemřel manžel. Ale až teĎ asi tak 3měsíce si pejsek vyskočí na postel, kdykoliv je otevřená ložnice a značkuje si postel. Velmi mi to vadí. Poraďte, prosím, jsem z toho velmi nešťastná a na pejska i zlá.Můžete mi, prosím, poradit co s tím.
Děkuji moc

Re: pes mi čůrá do postele

(Kačka, 17. 9. 2011 12:10)

Na postel bych ho být váma vůbec nepouštěla, postel by pro něj měla být zakázané místo, nebo tam jít POUZE s vaším svolením. Když se tam vyčůrá, tak ho shoďte dolů. Brzy se naučí že to nesmí. .) hodně štěstí a trpělivosti s pejskem!

Štěně

(Petra Dvořáková, 9. 9. 2011 16:29)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je vhodné pořídit si štěne ke staršímu pejskovi.
Starší fenka je Německý ovčák a chceme štěně australskéhohonáckého psa.Na hlídání dobytka.Děkuju předem za odpověď

Re: Štěně

(Kačka, 17. 9. 2011 12:01)

Myslím si že by to neměl být problém, začala bych procházkou pak je teprv odvedla domů. Štěně bude mít pravděpodobně z většího psa respekt a bute mít staršího psa jako vzor.
Na otázku jestli je to vhodné bych jednoznačně odpověděla ANO.
Dávejte ale na oba zpočátku velký pozor, aby malé štěně nedávalo velkému psovi příliš "zabrat" :).
Jediné nad čím bych ještě přemýšlela by bylo zda štěně z útulku nebo od chovatele. Austalan je sice nádherný pes, ale když si vezmete jeho křížence nebo nějakého úplně jiného s ovčáckými pudy, budete mít "originál" a už nikdy jiný nebude... když lidé platí za drahé auto, kterých je jen pár kusů proč by to nemohlo být takové i u psů??
Ať už se ale rozhodnete jakkoliv, budu vám závidět ne jen jednoho ale rovnou dva psy. :)

Posílá odkaz fenečky ze Slovenska kde by jí utratili a jak se teď má !!!

http://slysim-psi-plac.profi.cz/15772-bria-mela-byt-utracena-dnes-je-sampionka.html

Přijetí cizích štěňat

(Ivana, 30. 8. 2011 20:39)

Dobrý den..Potřebovala bych poradit.Máme cca 5ti letou fenu křížence dobrmana s ovčákem.Známý čekají 12 štěňat dobrmana a chtějí si ponechat jen 7 a ty ostatní uspat.Nás napadlo,že bychom si ty ostatní vzali.Někde jsem o tom slyšela ale mám z toho obavy.Je možné,že je naše fena přijme za své a dokáže si vyvolat falešnu březot a vykrmit je?Jde tomu nějak pomoct,aby je přijala?Děkuji moc Ivana S.

Kloubní výživa u bobtaila

(Darja, 30. 8. 2011 17:33)

Dobrý den, máme 7-letého psa bobtaila, můžete mi poradit, jakou kloubní výživu mám pro něj zvolit? Děkuji za odpověď


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »