Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poradenská stránka

6. 4. 2009

Pokud máte nějaký dotaz problém, či něco jiného napiště nám sem!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Slovenský čuvač a mráz

(Eva, 3. 2. 2012 8:26)

Chtěla jsem se zeptat, při takových mrazech jako je -15C až - 20C které jsou v těchto dnech, bych měla psa na noc zavírat do předsíně, nebo nechat venku. Má zateplenou boudu se vstupem, který je kryt plachtičkou, ale táhne mu tam. Děkuji za odpověďPI

zlobení v noci

(Nikola, 31. 1. 2012 23:04)

Dobrý den, potřebovala bych porad co mám dělat. Máme doma 2 mšsíčni fenku maltézáčka, máme ji zhruba týden, už si na všechny zvykla. Kvůli fence jsem si dala tydení pauzu od školy ať se jí můžu věnovat a fenka si na mě asi moc zvykla..Před den je hravá, ale dost často spí, coý štěňata dělají, ale v noci je strašně neposedná. Ve chvíli kdy si lehnu do postele vyleze z pelíšku a začne se dobývat do postele, škrábe a kňučí. Skoro celou noc nespí a já sem strašně nevyspana. Nevím co dělat. Děkuju za odpověď.

Dva psi

(Iveta, 31. 1. 2012 11:45)

Dobrý den, k tehdy dvouletému pejskovi JRT jsme pořídili štěně fenky stejné rasy. Nyní je pejskovi 6 a fence 4 roky a problém je čím dál tím evidentnější. Jde o to, že fenka převzala dominanci a pejska čím dál více utlačuje. Bere mu všechny hračky, když se jí něco nelíbí, tak se do něj bez milosti pustí. Pokud je fenka někde v okolí, pejsek se dokonce ani nenapije vody z misky, protože už se mu již to párkrát vymstilo. Když se přetahujou o hračku, vždycky fenku nechá vyhrát a pak kouká na mě a štěká, jako by očekával, že problém budu řešit já. Někdy odejde do kouta, sedne si a začne se třást. Jsou tam i pěkné chvíle, kdy si hrají, fenka mu vylizuje oči a uši a chová se něžně, ale těch je minimum. Pejsky jsme si pořídili s bývalým přítelem a nyní se dohadujem, zda by pro oba nebylo lepší je dát od sebe a každý bychom si nechali jednoho. Na druhou stranu jsou na sebe dost zvyklí, když jsou chvíli bez sebe, tak se pak vřele vítají. Osobně si myslím, že by měli zůstat spolu, ale pejsek vypadá utrápeně. Prosím o radu. Děkuji, Iveta

Bladhaund

(Radek, 20. 1. 2012 15:58)

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak je to s plemenem Bladhaund??? Na jeře jsem si ho chtěl pořídit, ale veterináři kterých jsem se ptal mě toto plemeno rozmlouvají. Že je stále nemocný. Hodně nemocí je prý dědičných. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli máte někdo zkušenost vlastní, nebo z doslechu. Předem dějuju za odpověď.

Nový domov...

(Radka, 17. 1. 2012 17:08)

Ahoj,
zvakne si 9 mesačný labrador ktorý bol pol roka v byte na život vonku a na nových majiteľov??? Je priateľský a má rád každého, aj cudzích ľudí...
Ďakujem

pes čůrá na sedací soupravu

(Kateřina, 17. 1. 2012 14:05)

Dobrý den,
vím, že již podobný dotaz zazněl, ale bydlím v garsoniéře a psa-5ti měsíční fenku, nechávám v pokoji v době kdy jsem v práci, aby měla trochu prostoru - jiná místnost kromě předsíně a koupelny v bytě není. poslední 2 dny však začala dělat loužičky na sedací soupravu a dokonce se tam i vykálela. co s tím? nechci ji zavírat do malé předsíně. děkuji za odpověď

Jack Russell Teriér

(Hory, 28. 12. 2011 20:49)

Dobrý den, máme doma čtyř a půl ročního JRT a občas z ničeho nic vyjede po rodinné osobě, už nevíme jak ho tohoto zlozvyku odnaučit, ať už dostane přes čumák nebo je zavřený do místnosti kde má pelech a nebo sebrání misky s jídlem tak prostě to udělá znova. Tak bych chtěl poradit jestli je třeba řešením kastrace psa nebo jak ho potrestat aby to podruhé už neudělal. Předem děkuji za odpověď.

Agresivní shiba - inu

(Jana, 28. 12. 2011 10:45)

Dobrý den,
ráda bych Vás touto cestou poprosila o radu v situaci, kdy na mne před cca 2 dny zaútočil náš 7-letý pejsek rasy Shiba – inu. Dříve, než popíšu, k čemu došlo, chtěla bych jen zmínit, že i přes jeho kolikrát svéhlavou povahu, myslím, že máme shibánka dobře ovladatelného, kdy ovládá základní prvky poslušnosti (povely sedni, lehni, přivolání, aport). Samozřejmě jsou dny, kdy poslouchá méně – to už však dokážeme doladit pomocí vodítka, kdy daný povel dokončíme. Pes žije v rodinném domě, kdy má během dne volný výběh na zahradu a navíc je pravidelně 2x denně venčen při procházce.
Vždy byl mírně temperamentní povahy avšak nikdy agresivní (pokud neberu v potaz, kdy se nesnese s některými psy a také přiznám, že nemá v lásce malé děti). První náznak jeho útoku vůči dospělému člověku jsme zaznamenali před cca 3 rokama, kdy se vrhnul po noze kamarádky, která u nás byla na návštěvě. Ihned jsem jej stáhla, vyčinila mu a musím přiznat, že od té doby jsme tuto věc dále neřešili – nikdy dříve nic podobného neudělal a i po té, když byl ve společnosti našich známých jej to nenapadlo. Po cca roce a půl však pes zaútočil znovu a to na mou mámu, která jej v podstatě vychovává (je s ním celodenně v kontaktu, dává mu jídlo, chodí s ním na procházky). Tentokrát se na ni však vrhnul, když ležela v posteli, ošklivě ji poranil ruce v zápěstí – tehdy tomu byla přítomna sestra, která psa od mámy odtrhla. Po tomto útoku jsme věc začali řešit s jednou cvičitelkou z okolí, kdy byly jak psovi tak i mámě naordinovány pravidelné lekce na cvičáku a razantnější přístup ze strany mamky. Zdálo se, že tato změna oběma pomohla, protože pes začal poslouchat více než dříve a i máma byla ve svém přístupu k němu jistější. Před 2 dny se však celá věc opakovala a to vůči mě. Je pravda, že jsem k tomu zřejmě psa vyprovokovala, kdy jsem mu odebrala hračku, kterou si v ten moment oblíbil (nehrál si s ní – pouze na ni dokázal civět třeba hodinu vkuse jakoby se „zamiloval“. Jinak si to nedokážu vysvětlit). Pak jsem jej vzala do náruče, kdy už pes začínal ohrnovat pysky cenit zuby (nevrčel). Dala jsem jej proto na zem a v tom momentě se pes otočil a zakousnul se mi zuřivě do boty. Chtěla jsem jej odstrčit, ale to už zuřivě vrčel a rozčíleně se zakousnul ještě více. Nekousnul mě do nohy a proto jsem botu sundala a rychle jej chytla za vodítko, co měl na sobě naštěstí. Pomocí něj jsem jej od sebe dostrčila a v šoku na něj vyjekla „co děláš, nesmíš“. Pes však vůbec nereagoval, jen upřeně sledoval moje nohy, připravený k dalšímu útoku a hlavně se začal strašně třást po celém těle. Stále jsem jej držela na vodítku bezpečně od sebe, klekla jsem si před něj a snažila už na něj mluvit klidně a pomalu. On však vůbec nevnímal – stále se třásl, sledoval moje nohy, zuřivě vrčel a když jsem nohou pohnula, znovu vystartoval (nebyla jsem schopna jej přimět, aby se mi vůbec podíval do obličeje, jak byl „mimo“). Pes se uklidnil, až když přijela sestra, kterou jsem hned zavolala, ta si jej vzala, cca třikrát na něj zvýšila hlas „co děláš“ a najednou byl ze psa „beránek“, který po chvíli přišel i ke mně a chtěl se mazlit… jakoby si prostě vůbec nic nepamatoval. Není to pes, který by pravidelně někoho napadal (v podstatě vyjma těchto tří popsaných situací nezaútočil nikdy) a proto tohle nechápeme. Jeho útoky se začínají opakovat po cca 1,5 roce…
Mohli byste nám, prosím, nějak poradit?

Předem mnohokrát děkuji!

Vosí hnízda

(Eliška Procházková, 10. 12. 2011 15:02)

Dobrý den chtěla bych se zeptat naše fenka (Kavalier King Charles španěl) nám snědla 42 vosích hnízd (cukroví na vánoce) máme o ni veliký strach před chvilkou jsme s ní byli venku, trochu se vyběhat......2x kakala prosím vás nemůže se jí nic stát???

cizí psi snažící se dostat na pozemek

(Petr, 1. 12. 2011 14:05)

Přeji hezký den,

chtěl bych poprosit o radu s následující situací: sousedovic psi (pitbullové) se v případě, že vidí na naší zahradě našeho psa anebo kocoura, snaží vehementně dostat k nám, samozřejmě s úmyslem zaútočit. Udělali jsme co jsme mohli s plotem, ale ten ani tak není ve stavu, aby se skrz něj při větší snaze nedostali - podhrabávají se, ukusují plaňky atd.

Se sousedem máme dobré vztahy, nechtěl bych je narušit, rád bych mu navrhl nějaký způsob, jak je to odnaučit. Napadlo mne je při takovýchto pokusech postříkat skrz plot pepřovým sprejem - asi by je to odnaučilo snažit se sem dostat, věděli by, že to působí bolest. Ale to by asi bylo pro souseda nepřijatelné, takže mne napadla podobná, ale ne tak silná varianta - třeba sprej s vodou nebo něco podobného - nepříjemného, ale neubližujícího.

Nebo by měl někdo nějaký jiný nápad? Děkuji.

pes mi čůrá do postele

(Iva, 30. 11. 2011 23:37)

Dobrý den, mám ročního maltézáčka a naučil se mi čůrat do postele:( Vyčůrá se vždy když je doma sám,ano chápu že to nevydrží,ale proč do postele?Vždy když to zjistím,dostane trest a to stylem namočení čumáku a pak lisknutí novinama,jenže to udělá znova.Jsem už zoufala.Čůrá jen na moji pulku a na přítelovu ne.Prosím o radu. děkuji.kdyztak email mms.32@seznam.cz. Děkuju moc.

Čůrání

(Tereza, 23. 11. 2011 16:18)

Dobrý den,prosím vás moc o radu.
Doma máme 3.měsíční stěně,které se vždy počůrá,když vidí nás,jak čůráme.Doma máme ještě kočku,která s námi chodí normálně na záchod :-) takže dveře jsou skoro otevřené.Jak ho to máme odnaučit?

Dále bych se chtěla zeptat,jak ho odnaučit kousat nohy.Vždy když jsme třeba venku,po chvilce mi začne skákat po nohách a kousat je.Opravdu to bolí.Seřvu ho,dám mu novinami (kvůli něho si je někdy beru i ven) nebo ho lehce překlepnu vodítkem.Ale on nic,ještě začne vrčet.Prosím moc o radu!

Re: Čůrání

(Tereza, 23. 11. 2011 16:22)

Prosím pište na mail > terkabogdanova@seznam.cz <

Brita 4 roky, rasa Catahoula

(Hela, 16. 11. 2011 12:48)

Dobrý den,
o velkou radu a pomoc vás prosíme.
Máme 4letou fenku, která velice trpí, když je doma sama. Hlavní vinnu mám asi já, protože 3 roky jsem byla na mateřské a byly jsme neustále spolu. Přes půl roku se snažíme a vymýšlime co by jí pomohlo. Manžel pracuje na směni, tak Britunka je jednou max. 2x do týdne sama. Ráno odcházíme a Brita se začne klepat, nenapije se po celou dobu, ani nejmilejší kostičku si nevezme a vyje od rána až do odpoledne než příjdeme, nic neprovede ale trpí. Potřebuje společnost a je jí jedno kohokoliv. Vyzkoušeli jsme ultrazv. obojek (byla ještě více ve stresu), postupně odcházet a vracet se (pět min. nás nevyděla a hned nás vítala, jak kdyby nás nevyděla celý den), rádio, televize, doktor (potřebuje dodat sebevědomí, vlastní štěnata nepomohou), byly jsme i na kineziologii (také nepomhlo) a teď přemýšlím o štěnátku z útulku aby nebyla sama, ale jistotu nemáme aby nám nezačaly vít obě. Manžel dalšího pejska nechce, tak chci vyzkoušet půjčit si fenku a nechat je samotné doma. Máme problémy ze sousedy, za každou cenu chtějí aby jsme dali Britunku pryč (jsou velice netolerantní a nedají nám prostor a by se to naučila). Je zlatá a máme jí moc rádi, lepšího pejska by jsme nesehnali, proto o jakoukoliv radu prosíme.

Děkuji moc a přeji hezký den

Hela z Ústí nad Labem

Agresivni stene

(Lucka Pelikanova, 24. 10. 2011 23:38)

dobry vecer chtela bych poprosit jestli by mi nekdo mohl poradit.Asi pred 4dnema jsem si domu privezla stenatko rotvajlera jsou mu necele 2mesice.Dnes jsem mu sla dat jidlo a chtela mu posunout misku s jidlem a vyjel po me.Jsem z toho opravdu spatna!A popravde recemo me to hodne vylekalo je normalni abych se bala stenete?To opravdu ne mohly by mi prosim nekdo pomoct?mockrat dekuji za rychlou odpoved Pelikanova

Agresivní staford

(Jolana Malá, 29. 10. 2011 20:18)

Mám dvanáctiletou fenečku Aljašského malamuta. Je to opravdu velice milý a dobrácký pes. V jejím věku už není ani moc živá. Přijeli k nám na návštěvu příbuzní s asi tříletým psem stafordem. Vzala jsem fenečku na vodítku před dům, aby seznamování proběhlo na neutrální půdě. Pes byl v tu chvíli na volno a asi z dvaceti metrů se bez výstrahy k nám rozběhl a zakousl se mé stojící fence do hlavy. Naštěstí se nám je podařilo včas rozdělit. Po celou dobu incidentu vyjadřovala naše fenka podřízenost - šla k zemi. Proč k tomu došlo? Příbuzní tvrdí, že jejich pes byl už několikrát napaden velkými psy a že útočil ze strachu. Jak je ale možné, že naběhl na klidně stojící starou fenku? Ještě jsem nezažila, že by pes napadl fenu. Odpoví mi někdo? Dekuji.

Re: Agresivni stene

(Honza, 6. 11. 2011 11:15)

dobrý den...s tímto problémem bych Vám určitě pomohl, pracuji se psy a vím přesně kde je asi problém...pokud by jste měla zájem, určitě mě kontaktujte na mialu nebo na telefonu...mail: chlad.jan@seznam.cz tel: 776 888 938. nemám problém k Vám přijet a pomoci s problémem. rád Vám dám rady i s další výchovou Vašeho miláčka. moc rád pomohu. Chlád

Pořízení čivavičky k jezevčíkovi

(Lukas, 3. 11. 2011 11:11)

Dobrý den,
rádi bychom si s přítelkyní pořídili štěňátko (fenečku) miničivavičky, ale už máme fenku hladkosrstého jezevčíka, je jí sedm let. V rodině je přátelská, na cizí lidi obezřetná a občas "vyjede". Chtěl bych se zeptat, jak si myslíte, že může naše jezevčice reagovat na štěňátko? Předem moc děkuji za odpovědi.
Lukáš

Nelínaví psi

(Kačka, 18. 8. 2011 12:30)

Prosim napište mi co nejvíc plemen která nelínají. (nejl. středního až velkého vzrůstu)
jiného mi rodiče nedovolí a chtěla bych se psem běhat agility nebo tak něco...
Takže žádného gaučáka XD
Moc DĚKUJU!!

Re: Nelínaví psi

(N.D., 30. 10. 2011 12:33)

Koukněte se na stránku:http://petitchienlion.webnode.cz/psi-rasy/nelinajici-plemena-psu/ Tm jich pár je :)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »