Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poradenská stránka

6. 4. 2009

Pokud máte nějaký dotaz problém, či něco jiného napiště nám sem!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nový domov...

(Radka, 17. 1. 2012 17:08)

Ahoj,
zvakne si 9 mesačný labrador ktorý bol pol roka v byte na život vonku a na nových majiteľov??? Je priateľský a má rád každého, aj cudzích ľudí...
Ďakujem

pes čůrá na sedací soupravu

(Kateřina, 17. 1. 2012 14:05)

Dobrý den,
vím, že již podobný dotaz zazněl, ale bydlím v garsoniéře a psa-5ti měsíční fenku, nechávám v pokoji v době kdy jsem v práci, aby měla trochu prostoru - jiná místnost kromě předsíně a koupelny v bytě není. poslední 2 dny však začala dělat loužičky na sedací soupravu a dokonce se tam i vykálela. co s tím? nechci ji zavírat do malé předsíně. děkuji za odpověď

Jack Russell Teriér

(Hory, 28. 12. 2011 20:49)

Dobrý den, máme doma čtyř a půl ročního JRT a občas z ničeho nic vyjede po rodinné osobě, už nevíme jak ho tohoto zlozvyku odnaučit, ať už dostane přes čumák nebo je zavřený do místnosti kde má pelech a nebo sebrání misky s jídlem tak prostě to udělá znova. Tak bych chtěl poradit jestli je třeba řešením kastrace psa nebo jak ho potrestat aby to podruhé už neudělal. Předem děkuji za odpověď.

Agresivní shiba - inu

(Jana, 28. 12. 2011 10:45)

Dobrý den,
ráda bych Vás touto cestou poprosila o radu v situaci, kdy na mne před cca 2 dny zaútočil náš 7-letý pejsek rasy Shiba – inu. Dříve, než popíšu, k čemu došlo, chtěla bych jen zmínit, že i přes jeho kolikrát svéhlavou povahu, myslím, že máme shibánka dobře ovladatelného, kdy ovládá základní prvky poslušnosti (povely sedni, lehni, přivolání, aport). Samozřejmě jsou dny, kdy poslouchá méně – to už však dokážeme doladit pomocí vodítka, kdy daný povel dokončíme. Pes žije v rodinném domě, kdy má během dne volný výběh na zahradu a navíc je pravidelně 2x denně venčen při procházce.
Vždy byl mírně temperamentní povahy avšak nikdy agresivní (pokud neberu v potaz, kdy se nesnese s některými psy a také přiznám, že nemá v lásce malé děti). První náznak jeho útoku vůči dospělému člověku jsme zaznamenali před cca 3 rokama, kdy se vrhnul po noze kamarádky, která u nás byla na návštěvě. Ihned jsem jej stáhla, vyčinila mu a musím přiznat, že od té doby jsme tuto věc dále neřešili – nikdy dříve nic podobného neudělal a i po té, když byl ve společnosti našich známých jej to nenapadlo. Po cca roce a půl však pes zaútočil znovu a to na mou mámu, která jej v podstatě vychovává (je s ním celodenně v kontaktu, dává mu jídlo, chodí s ním na procházky). Tentokrát se na ni však vrhnul, když ležela v posteli, ošklivě ji poranil ruce v zápěstí – tehdy tomu byla přítomna sestra, která psa od mámy odtrhla. Po tomto útoku jsme věc začali řešit s jednou cvičitelkou z okolí, kdy byly jak psovi tak i mámě naordinovány pravidelné lekce na cvičáku a razantnější přístup ze strany mamky. Zdálo se, že tato změna oběma pomohla, protože pes začal poslouchat více než dříve a i máma byla ve svém přístupu k němu jistější. Před 2 dny se však celá věc opakovala a to vůči mě. Je pravda, že jsem k tomu zřejmě psa vyprovokovala, kdy jsem mu odebrala hračku, kterou si v ten moment oblíbil (nehrál si s ní – pouze na ni dokázal civět třeba hodinu vkuse jakoby se „zamiloval“. Jinak si to nedokážu vysvětlit). Pak jsem jej vzala do náruče, kdy už pes začínal ohrnovat pysky cenit zuby (nevrčel). Dala jsem jej proto na zem a v tom momentě se pes otočil a zakousnul se mi zuřivě do boty. Chtěla jsem jej odstrčit, ale to už zuřivě vrčel a rozčíleně se zakousnul ještě více. Nekousnul mě do nohy a proto jsem botu sundala a rychle jej chytla za vodítko, co měl na sobě naštěstí. Pomocí něj jsem jej od sebe dostrčila a v šoku na něj vyjekla „co děláš, nesmíš“. Pes však vůbec nereagoval, jen upřeně sledoval moje nohy, připravený k dalšímu útoku a hlavně se začal strašně třást po celém těle. Stále jsem jej držela na vodítku bezpečně od sebe, klekla jsem si před něj a snažila už na něj mluvit klidně a pomalu. On však vůbec nevnímal – stále se třásl, sledoval moje nohy, zuřivě vrčel a když jsem nohou pohnula, znovu vystartoval (nebyla jsem schopna jej přimět, aby se mi vůbec podíval do obličeje, jak byl „mimo“). Pes se uklidnil, až když přijela sestra, kterou jsem hned zavolala, ta si jej vzala, cca třikrát na něj zvýšila hlas „co děláš“ a najednou byl ze psa „beránek“, který po chvíli přišel i ke mně a chtěl se mazlit… jakoby si prostě vůbec nic nepamatoval. Není to pes, který by pravidelně někoho napadal (v podstatě vyjma těchto tří popsaných situací nezaútočil nikdy) a proto tohle nechápeme. Jeho útoky se začínají opakovat po cca 1,5 roce…
Mohli byste nám, prosím, nějak poradit?

Předem mnohokrát děkuji!

Vosí hnízda

(Eliška Procházková, 10. 12. 2011 15:02)

Dobrý den chtěla bych se zeptat naše fenka (Kavalier King Charles španěl) nám snědla 42 vosích hnízd (cukroví na vánoce) máme o ni veliký strach před chvilkou jsme s ní byli venku, trochu se vyběhat......2x kakala prosím vás nemůže se jí nic stát???

cizí psi snažící se dostat na pozemek

(Petr, 1. 12. 2011 14:05)

Přeji hezký den,

chtěl bych poprosit o radu s následující situací: sousedovic psi (pitbullové) se v případě, že vidí na naší zahradě našeho psa anebo kocoura, snaží vehementně dostat k nám, samozřejmě s úmyslem zaútočit. Udělali jsme co jsme mohli s plotem, ale ten ani tak není ve stavu, aby se skrz něj při větší snaze nedostali - podhrabávají se, ukusují plaňky atd.

Se sousedem máme dobré vztahy, nechtěl bych je narušit, rád bych mu navrhl nějaký způsob, jak je to odnaučit. Napadlo mne je při takovýchto pokusech postříkat skrz plot pepřovým sprejem - asi by je to odnaučilo snažit se sem dostat, věděli by, že to působí bolest. Ale to by asi bylo pro souseda nepřijatelné, takže mne napadla podobná, ale ne tak silná varianta - třeba sprej s vodou nebo něco podobného - nepříjemného, ale neubližujícího.

Nebo by měl někdo nějaký jiný nápad? Děkuji.

pes mi čůrá do postele

(Iva, 30. 11. 2011 23:37)

Dobrý den, mám ročního maltézáčka a naučil se mi čůrat do postele:( Vyčůrá se vždy když je doma sám,ano chápu že to nevydrží,ale proč do postele?Vždy když to zjistím,dostane trest a to stylem namočení čumáku a pak lisknutí novinama,jenže to udělá znova.Jsem už zoufala.Čůrá jen na moji pulku a na přítelovu ne.Prosím o radu. děkuji.kdyztak email mms.32@seznam.cz. Děkuju moc.

Čůrání

(Tereza, 23. 11. 2011 16:18)

Dobrý den,prosím vás moc o radu.
Doma máme 3.měsíční stěně,které se vždy počůrá,když vidí nás,jak čůráme.Doma máme ještě kočku,která s námi chodí normálně na záchod :-) takže dveře jsou skoro otevřené.Jak ho to máme odnaučit?

Dále bych se chtěla zeptat,jak ho odnaučit kousat nohy.Vždy když jsme třeba venku,po chvilce mi začne skákat po nohách a kousat je.Opravdu to bolí.Seřvu ho,dám mu novinami (kvůli něho si je někdy beru i ven) nebo ho lehce překlepnu vodítkem.Ale on nic,ještě začne vrčet.Prosím moc o radu!

Re: Čůrání

(Tereza, 23. 11. 2011 16:22)

Prosím pište na mail > terkabogdanova@seznam.cz <

Brita 4 roky, rasa Catahoula

(Hela, 16. 11. 2011 12:48)

Dobrý den,
o velkou radu a pomoc vás prosíme.
Máme 4letou fenku, která velice trpí, když je doma sama. Hlavní vinnu mám asi já, protože 3 roky jsem byla na mateřské a byly jsme neustále spolu. Přes půl roku se snažíme a vymýšlime co by jí pomohlo. Manžel pracuje na směni, tak Britunka je jednou max. 2x do týdne sama. Ráno odcházíme a Brita se začne klepat, nenapije se po celou dobu, ani nejmilejší kostičku si nevezme a vyje od rána až do odpoledne než příjdeme, nic neprovede ale trpí. Potřebuje společnost a je jí jedno kohokoliv. Vyzkoušeli jsme ultrazv. obojek (byla ještě více ve stresu), postupně odcházet a vracet se (pět min. nás nevyděla a hned nás vítala, jak kdyby nás nevyděla celý den), rádio, televize, doktor (potřebuje dodat sebevědomí, vlastní štěnata nepomohou), byly jsme i na kineziologii (také nepomhlo) a teď přemýšlím o štěnátku z útulku aby nebyla sama, ale jistotu nemáme aby nám nezačaly vít obě. Manžel dalšího pejska nechce, tak chci vyzkoušet půjčit si fenku a nechat je samotné doma. Máme problémy ze sousedy, za každou cenu chtějí aby jsme dali Britunku pryč (jsou velice netolerantní a nedají nám prostor a by se to naučila). Je zlatá a máme jí moc rádi, lepšího pejska by jsme nesehnali, proto o jakoukoliv radu prosíme.

Děkuji moc a přeji hezký den

Hela z Ústí nad Labem

Agresivni stene

(Lucka Pelikanova, 24. 10. 2011 23:38)

dobry vecer chtela bych poprosit jestli by mi nekdo mohl poradit.Asi pred 4dnema jsem si domu privezla stenatko rotvajlera jsou mu necele 2mesice.Dnes jsem mu sla dat jidlo a chtela mu posunout misku s jidlem a vyjel po me.Jsem z toho opravdu spatna!A popravde recemo me to hodne vylekalo je normalni abych se bala stenete?To opravdu ne mohly by mi prosim nekdo pomoct?mockrat dekuji za rychlou odpoved Pelikanova

Agresivní staford

(Jolana Malá, 29. 10. 2011 20:18)

Mám dvanáctiletou fenečku Aljašského malamuta. Je to opravdu velice milý a dobrácký pes. V jejím věku už není ani moc živá. Přijeli k nám na návštěvu příbuzní s asi tříletým psem stafordem. Vzala jsem fenečku na vodítku před dům, aby seznamování proběhlo na neutrální půdě. Pes byl v tu chvíli na volno a asi z dvaceti metrů se bez výstrahy k nám rozběhl a zakousl se mé stojící fence do hlavy. Naštěstí se nám je podařilo včas rozdělit. Po celou dobu incidentu vyjadřovala naše fenka podřízenost - šla k zemi. Proč k tomu došlo? Příbuzní tvrdí, že jejich pes byl už několikrát napaden velkými psy a že útočil ze strachu. Jak je ale možné, že naběhl na klidně stojící starou fenku? Ještě jsem nezažila, že by pes napadl fenu. Odpoví mi někdo? Dekuji.

Re: Agresivni stene

(Honza, 6. 11. 2011 11:15)

dobrý den...s tímto problémem bych Vám určitě pomohl, pracuji se psy a vím přesně kde je asi problém...pokud by jste měla zájem, určitě mě kontaktujte na mialu nebo na telefonu...mail: chlad.jan@seznam.cz tel: 776 888 938. nemám problém k Vám přijet a pomoci s problémem. rád Vám dám rady i s další výchovou Vašeho miláčka. moc rád pomohu. Chlád

Pořízení čivavičky k jezevčíkovi

(Lukas, 3. 11. 2011 11:11)

Dobrý den,
rádi bychom si s přítelkyní pořídili štěňátko (fenečku) miničivavičky, ale už máme fenku hladkosrstého jezevčíka, je jí sedm let. V rodině je přátelská, na cizí lidi obezřetná a občas "vyjede". Chtěl bych se zeptat, jak si myslíte, že může naše jezevčice reagovat na štěňátko? Předem moc děkuji za odpovědi.
Lukáš

Nelínaví psi

(Kačka, 18. 8. 2011 12:30)

Prosim napište mi co nejvíc plemen která nelínají. (nejl. středního až velkého vzrůstu)
jiného mi rodiče nedovolí a chtěla bych se psem běhat agility nebo tak něco...
Takže žádného gaučáka XD
Moc DĚKUJU!!

Re: Nelínaví psi

(N.D., 30. 10. 2011 12:33)

Koukněte se na stránku:http://petitchienlion.webnode.cz/psi-rasy/nelinajici-plemena-psu/ Tm jich pár je :)

Štěně

(N.D., 30. 10. 2011 12:22)

Dobrý den chtela bych se zeptat jestli se může stát z hladkosrstého štenete hrubosrsté štene? odpovedi pište na můj email: Nikolkaad@email.cz přede dekuji za odpoved (na můj email)

Má zateplenou boudu, i v zimě v ní nechce být

(Kateřina Pavlasová, 21. 10. 2011 20:53)

Dobrý den, máme pětiměsíční fenečku hovawarta, je venku u baráku, myslím, že je spokojená, má na dobrém místě( před vchodem do domu) zateplenou boudu, ve které do teď bez problémů spala. Zhruba před třemi dny si začala z boudy přes den tahat svojí podestýlku ven a už na ní , ale venku, zůstala. Nejdřív jsme si mysleli, že si jenom hraje, pokaždé, když jí vracíme do boudy, fenka si jí opět vytáhne ve a ustele si venku a to i v těchto dnech, kdy venku je zima!! Poraďte mi, proč se tak najednou začala chovat??Děkuji

loužičky v dospělosti

(Ivule, 21. 10. 2011 7:37)

Dobrý den, potřebovala bych poradit a osvětlit, proč moje roční fenka tibetského španěla dělá doma loužičky velikosti pětikoruny a vždy jen na nějaký koberec nebo podložku. Frekvence venčení na to nemá vliv. S poslušností to docela jde, venku chodí převážně bez vodítka, přivolání je slušné, povely se učí dobře i když je trochu svéhlavička. Doma má na spaní svůj pelíšek, do postele a teď už ani do ložnice nesmí ( je tam koberec). U stolu loudit nesmí, má svou misku. Tím chci říct, že domácnost se netočí kolem ní, ale je člen domácnosti, který také musí dodržovat určitá pravidla. Ale taky si s ní hrajeme, doma i na zahradě, začala jsem s ní chodit na cvičák. Není středem zájmu ale taky není nikterak odstčená. A přesto, když se dostane na koberec nebo koupelnovou předložku udělá miniloužičku. Ne každý den a vždy, když je někdo s ní doma. Prosím, nevíte co s tím a proč to dělá. Děkuji a hezký den Ivana Ježková

štěně vrčí a kouše při hlazení, když má kost

(Michaela, 16. 10. 2011 14:55)

Dobrý den!

Píši Vám hodně na rychlo, našla jsem na internetu Vaši poradnu.

Mám doma 4,5 měsíční štěně anglického bulteriéra (psa). Je to moc hodný pes, nic neničí, venku i doma poslouchá na slovo, až jsou všichni "v šoku", je opravdu moc chytrý a učenlivý. Chodíme i na cvičák, je nejlepší ze všech štěňat (i než třeba roční vlčáci a boxeři). Je moc mazlivý, poslušný, venčení již zvládá venku, má dostatek pohybu vzhledem k jeho věku, socializace s ostatními psy, lidmi a různými prostředími probíhá bez problému. Žrádlo mu každodenně přesně odvažuji, hračky mu dávám, jen když odcházím, aby se nenudil, jinak mu je odebírám, aby se jich nenabažil a nebyl znuděný, hraju si s ním i sama, a také máme 3letého rotvajlera, se kterým si moc rozumí a jsou to velcí přátelé. Dodržuji také pravidla, co se týká míst, kam ho nepustím, každou dobrotu si musí zasluži cvikem, myslím, že se opravdu snažím dle všemožných pravidel, která jsem se naučila s předchozími psy i z knih ..

Bulteriér byl můj vysněný pes a strašně mě trápí jeden problém. Jakmile mu dám morkovou kost, vepřové ucho či prasečí nožku (apod), je zle. Nenechá se pohladit, zle vrčí a už mě i pěkně pokousal. Zkoušela jsem to po dobrém, pokaždé, když nevrčel a neježil se, dostal pamlsek, když vrčel, obrátila jsem ho na záda a držela ho, dokud se neuklidní a ucho mu vrátila, snažím se mu dát najevo, že mu nic nevezmu, že chvi ay jen zůstal v klidu. Ale situace se nijak nezlepšuje. Mám hrozný strach, že mi pokouše někoho z rodiny, nedej Bože někoho cizího .. Do misky s jídlem si sahnout nechá, můžu odebírat, přidávat,. hladit ho a bez problému .. ale u těch kostí je jak smyslů zbavený ... vím, že se pes u toho má nechat v klidu, ale jde mi spíše o ty náhodné situace, že najde třeba něco venku, co bude považovat za kořist a někdo jej bude chtít pohladit a on se zle ožene ... kdyby to byl jorkšír, nikdo nehne brvou, ale u bulteriéra to bude vypadat špatně ...

Moc Vás prosím o radu, už vážně nevím, jak docílit klidu .. trénujeme často, ne pořád, aby se mne nebál a nezískával převhu .. ale třeba obden .. mluvím na něj vlídně, nijak jej nebiju, ale zase mu neustupuju tam, kde to není vhodné vzhledem ke společenskému fungování .. Kyž ucho držím já, nechá se i pohladit, ale nelíbí se mu to, přesto drží .. ale když mu ucho přenechám, utíká se s tí schovat někam pod stůl a je zlý ... Povel pust umí a kost odevzdá.

Budu moc vděčná za pomoc .. opravdu si přeji mít z něj hodného a vyrovnaného psa, který okolí v takových (a to celkem běžných) situacích neublíží.

Předem moc děkuji za pomoc.

S pozdravem, M.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA