Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poradenská stránka

6. 4. 2009

Pokud máte nějaký dotaz problém, či něco jiného napiště nám sem!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

olizování obličeje

(Eny, 25. 3. 2011 15:01)

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, zda může šťěněti ublížit, když si od něj nenecháte olizovat obličej. Mě to nevadí, ale přítel to nemá rád - vždy fenečku rukou odvrhne. Bojím se, aby to pejska nemrzelo a nepřestal náklonost a lásku projevovat...
Děkuji,
Kristýna

Kňučení na sousedy

(Lucy, 15. 3. 2011 7:44)

Dobrý den, potřebovala bych poradit.Stěhovala jsem se se psem a po mesici jsem zjistila ze sousedka nasemu psovi tajne dava pamlsky,mluvi na nej a hazi mu klacek pres plot (i kdyz jsme nebyli doma treba) bez naseho souhlasu. Nasemu pesanovi je teprve rok a pul a zanechalo to nasledky.Kdyz prijizdi sousedi domu tak na ne knuci a vyje nebo breci. Dela to ale jenom kdyz jdou domu,kdyz jdou z baraku ani si jich nevsimne.Kdyz jsou na zahrade tak pes na ne kouka pres plot ale aspon neveje.Poradte co stim.Kdyz jsem na zahrade snim,tak se sousedu ani nevsimne,ale to nejde porad :-/.Se sousedkou sem jiz dvakrat mluvila,slibovala ze ho nebudou vsimat,ale delaji neprimy naschvaly.Uvime ho ted na retez,aby k tomu plotu nemohl atd. ale jsem opravdu zoufala.Na ostatni lidi steka a neni tak vstricnej.Dekuji a naschledanou

V kolika letech už smí?

(Kačík, 20. 2. 2011 16:58)

Dobrý den, mám dotaz. Možná hloupý, ale nikdy jsme pejsky nepřipouštěli a jedna známá chce štěňátka a má fenku shih-tzu, my máme psa, je mu 10měsíců a ona říkala, že je ještě na to moc malý. Chci se tedy zeptat, odkdy už pes je dost vyzrálý?

Fenky se perou

(Lucie Strachová, 31. 12. 2010 13:46)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli s tím má někdo skušenosti, byla bych moc ráda za radu.

Máme 5letou fenu Bernského salašnického psa, vždy byla bezproblémová. Pořídili jsme si fenku slovenského čuvače, které je půl roku.
Už první den co jsme jí přivezli malá na ní začla vrčet, od té doby se perou. Někdy kvůli petardám, někdy když menší příjde z procházky nebo jim jenom praskne v hlavě. Jindy si spolu normálně hrají, škádlí se a leží vedle sebe.
Malá je vystresovaná, je možné že se bojí a kvůli tomu útočí. Jindy zase utočí větší, nejspíše žárlí ale my se jí snažíme preferovat a dávat jí najevo, že je číslo 1.
Přemýšleli jsme o obojkem naplněným vodou nebo jim dát oboum náhubky. Nechceme menší ztratit a doufáme, že se to dá nějak vyřešit. Prosím o urychlenou radu. Děkuji

Re: Fenky se perou

(Míša, 15. 1. 2011 1:52)

Malá čuvačka zřejmě aspiruje na alfa samici smečky. To, že ji ujišťujete o tom, že ona je ta jednička situaci myslím zhoršuje. Nehledě na to, že to k té druhé není fér. Neměla by mít výhody.
Jak reaguje starší fenka když na ní ta druhá doráží? Jedna z nich se bude muset podřídit té druhé. Mladá to zatím zkouší, jak se patří k jejímu věku.
Nejsem odborník, ale vím, že psí záležitosti by si měli psi vyříkat mezi sebou sami. Zní to drsně, ale funguje to.
Kamarádčina fenka s tou mojí byly kamarádky ale tak za 2 hodiny míru se najednou vždycky strhla bitka. Pořád jsme je káraly ale jednou jsme to neuhlídaly a to pak bylo do krve. Prokousnuté ucho a pokousaný nos. Trocha té krve no, ale nadřazenost je už navždycky vyjasněná a od té doby mezi nimi vládne klid a mír.
Jen vyjímečně dojde k vážnému poranění nebo zabití soupeře. Sledujte signály které k sobě vysílají. Lehá si některá z nich na záda a odhaluje břicho? Odvrací hlavu a ukazuje krk? To jsou totiž tišící gesta, značící podřízenost. Pokud by ale nastala situace kdy soupeřka bude na zádech, kňučet jako malé štěně, popř. se i pomočí zbystřete. Utočník zpravidla nechá podřízenou obět být ale v opačném případě hrozí usmrcení psa.

Re: Re: Fenky se perou

(Žaneta, 13. 2. 2011 20:28)

My máme pejsky také dva a jsou to stafodi, takže silní psi. Také jsme pořídili druhého a bohužel i když si hrajou a mají se evidentně rádi,d ochází také ke rvačkám. Nedavné se ale naprosto nepochopitelně strhla bitka, když jsem s nimi byla sama na daleké procházce a nemohl mi nikdo pomoci. Byla jsem absolutně bezradná, protože jsem neměla ani tel ani nic. Když jsem konečně od někoho zavolala přiteli, tak než přijel, trvalo to celé skoro půl hodiny a psy se za celou dobu nepustili. Sice už jeden ležel na zádech, ale stále byl do toho silnějšího zakouslý, ani jeden nechtěl pustit a já nebyla shcopná je dostat od sebe. KDyž zakročil přítel, který přijel autem a odvezli jsme je a ošetřili, museli jsme s tím slabším an veterinu. Má 40 stehů. Už je v cajku, ale bylo to hodně zlé a mě májem trefil šlak. Druhý den už si navzájem rány lízali. není mi to vůbec jasné, ale prostě to zatím řešíme tak, že s nimi nechodím já ani moje mamka sama. Musíme vždy jít dva, abychom byli schopni je včas od sebe dostat. Není to žádné řešení, ale opravdu také nevíme, co proti tomu dělat-ani se neví, co rvačku způsobí. Ale bohužel tedy není řešení to, abychom je nechali si to vyřídit. Tady by totiž byl vítěz asi ten, co přežije. Také mě to velmi trápí a rozhodně dát pryč některého ze psů nepřichází v úvahu. Ale kdyby mi někdo byl schopen poradit, byla bych šťastná. Díky moc

agrese a tahání

(Žaneta, 13. 2. 2011 20:21)

Dobrý den,
prosím poraďte, už delší dobu řešíme problém s našim pejskem, (máme dva, ale toto se týká hlavně toho jednoho). Je to stafordšírský teriér a miluje lidi, ale má problém s ostatnímy psy. Přitom jako štěně si se všemi hrál a najednou jako by mu přeskočilo a on je vůči všem velmi agresivní (kromě fen samozřejmě). V minulosti se někdy stalo, že ho jiný pes stisknul, tak možná od té doby. Zkrátka se snažíme vyhýbat veškerému kontaktu se psi, ale je to ve městě dost složité. V tom ale není jádro mého problému. Venčíme psy především já a moje mamka....čili dvě ženské. Pokuď pejsek však postřehne za plotem či kdekoliv psa, okamžitě začne táhnout k němu, a to takovou silou, že dnes ho mamka musela pustit, protože i když už ho držela za obojek na zadních nohách, tak se na ní prostě celou vahou pověsil, jen aby se vysmek....celý se mrskal a svíjel, jen aby se ke psovi dostal. V podstatě se nic nestalo, protože tam byl naštěstí plot, ale kdyby si psy za plotem jejich pán nezavolal, tak bysme ho těžko od plotu dostávaly. Je to nebezpečné i z toho důvodu, kdyby někde přiběhl cizí pes sám atd. Dodnes jsme si myslely, že ho musíme zvládnout udržet a dnes jsme pochopily, že prostě ne. Jindy je pes milý, zlatý, mazlivý a poslouchá,ale v těchto případech se chová jako psychopat. Někdo nám poradil stahovací obojek, ale já nevim, jestli to bude mít nějaký efekt. Myslím, že se bude dusit a dál stejně táhnout a chovat se jak šílený. Nechci ho zbytečně trápit bez jakéhokoliv efektu, ale zas se nechci dostat do fáze, že s ním já nebo naše mamka nebude moct jít ven. To je opravdu problém. Přítel byho zvládl, ale ten je velmi zaměstatný, takže od venčení jsme tu prostě my. Poraďte prosím. Máme ho rádi a chceme s ním ven, ale bojíme se, co se může přihodit. Také jestli mi doporučíte nějaký správný způsob, jak si psa navyknout na nošení košíku. Když mu ho totiž dáme, tak dělá salta a cokoliv, jen aby si náhubek sundal.
Vím, že mám složitý dotaz, ale budu moc ráda, když se mi pokusíte pomoci.
Hezký večer a předem děkuji.
Žaneta

vyhřeznutí ploténky + infekce

(Romca, 12. 2. 2011 12:41)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, můj pejsek (boloňský psík, 4 roky) má infekci a současně vyhřeznutí ploténky. Nemůže chodit na zadní pacičky, veterinář ho nechce operovat, když má zánět. Bere atb a nějaké léky na snížení otoku, který mu tlačí na míchu. Bylo nám řečeno, že může ochrnout. Jaká je šance, že bude v pořádku, máme strach, že ochrne dříve než bude moci jít na operaci. Lékař také říkal, že citlivost v pacičkách zatím má, ale i tak. Jak dlouho by po té operaci trvala rehabilitace? Děkuji za odpověď

útočení cizích psů

(Ondřej Hostinský, 6. 2. 2011 12:37)

Dobrý den,
chovám Bernského salašnického psa stáří 9 měsíců. Podstupuje celkem běžný výcvik od základních povelů sedni, lehni... až po chození u nohy bez vodítka.
Prosím o radu v následující věci, která se nám děje. Když jdem na obvyklou procházku po vesnici nebo kdekoliv jinde (vždy po vyznačených stezkách nikdy přes cizí pozemky atd.) a potkáme cizího psa je problém. Bez ohledu na stáří, rasu a pohlaví se cizí pes snaží vždy zaútočit. Nakrabatí pysky a začne zuřivě štěkat. Sam, tak se můj pes jmenuje, vztyčí ocas a snaží se jít cizímu psu naproti bez jakéhokoliv štěkání. Vesměs všichni majitelé cizích psů se kterými jsem se bavil si nedokážou toto chování vysvětlit. Začínám mít pocit, že za to můžou signály, která Sam vysílá a já je neumím přečíst. Pokud už dojde ke kontaktu chování Sama je vždy stejné. Vztyčený ocas, nastražené uši a zpevněný postoj. Několikrát se mi na procházce stalo, že cizí pes utekl a na mého psa zaútočil bez předchozí provokace. Sam nikdy útok neopětuje.
Doufám, že jsem svůj problém napsal srozumitelně a těším se na brzkou reakci.
Děkuji.
S pozdravem
Hostinský

další psí člen naší rodinky

(Jiřina Mouchová, 27. 11. 2010 18:34)

Dobrý den,

máme doma 6-ti letého pejska yorkšírského teriera a dnes jsme si přivezli malé štěnátko, co máme dělat aby si pejsci na sebe zvykli.Dali jsme je k sobě a oni se navzájem očuchávali a pak si náš starší pejsek možná myslel že utiší své choutky a zkoušel to na něj a mi nevíme co máme dělat aby mu neublížil.

Moc moc děkuji za Vaši radu.

Jiřina


Re: další psí člen naší rodinky

(marketa, 27. 1. 2011 21:02)

dobry den, dospely pejsek si musi na noveho clena zvyknout. a bude mu ukazovat, kdo je tady dominantni, ale nebojte, on si ho vychova a jeste mu to stene vlije do zil spoustu energie. Dulezite je, aby jste se zatim k dospelemu pejskovi chovali jako k dominantnejsimu-krmeni driv, na voditku bliz u nohy.. dobre je neoddelovat a nechat je, at si to mezi sebou vyrikaji. pak budou dobri kamaradi.

fenka močí jako pes-na zeď

(komiau, 15. 1. 2011 1:56)

Poradíte mi? Moje dvouletá fenka venku značkuje močí jako to dělávají psi, což mě nechávalo chladnou až dodnes, kdy jsem ji poprvé přistihla očůravat zeď. Poraďte prosím jak ji to odnaučit? Mám strach aby to nepochopila špatně a nebála se přede mnou vyprázdnit, jako se to stalo už jednou když byla štěně a já ji doma vynadala za louži.

Re: fenka močí jako pes-na zeď

(marketa, 27. 1. 2011 20:57)

dobry den, mate velmi dominantni fenku- ty se totiz vyznacuji tim, ze curaji se zvednutou nozickou. ta zed predpokladam byla u vas doma? to je znameni stupnujici se dominance-znackuje si uzemi i u sebe doma. dejte ji najevo, kdo je tady panem. ovsem ne agresi, ani trestanim.

Pes sám doma

(Lenka, 25. 1. 2011 16:59)

Dobrý den, jsdem úplně zoufalá, mám 2,5 letého beagla, je hodný, vcelku poslušný a veselý, ale mám s ním obravský problé, a to , když zůstane sám doma, tak dokáže celé hodiny výt, našim sousedům už dochází trpělivost, ale co je nejhorší, tak dochází už i mě, začínám svého psa nesnášet a šílím z něho. Zkoušela jsem stát na chodbě, trestat a chválit, ale nic nezabralo.Nezabrali ani protištěkací obojky, měli jsme 2 druhy, ale bohužel náš pes vyje a neštěká. Můžu mu tam nechagt pamlsky a hračky a nic.....Už jen když pochopí, že jsme na odchodu, začne se celý třást. Už dokonce uvažuji o tom, že ho dám pryč nebo že mu vyoperuji hlasivky :D Už fakt nevííím

Re: Pes sám doma

(marketa, 27. 1. 2011 20:52)

dobry den, pokud nesnasite sveho psa a dokonce pisete o vyoperovani hlasivek..? nemam slov..a podle me nejlepsi reseni je najit tomu pejskovi nejaky jiny domov, kde by meli psy opravdu radi. pes vyje a doma nevydrzi, kdyz nema jistotu a oporu ve sme smecce, kterou jste vy. on je na vas bohuzel absolutne zavisly. takze bud se mu zacnete venovat a trenovat samotu od zacatku-odchazet na kratsi cas, postupne prodluzovat, ale co je dulezite-bez stresu, v klidu, vsechny emoce pes spolehlive vyciti a rozhodi ho. chce to hlavne klid, trpelivost a snahu porozumet svemu pejskovi.

Teskní, když je sama

(Monika, 2. 12. 2010 22:38)

Dobrý den,
máme doma dvouletou fenku jezevčíka. Je to obrovský mazel a je také velmi rozmazlovaná (zejména mojí maminkou). Maminka je nemocná a tak je doma téměř pořád, ale i ona občas musí odejít. No a nastává problém. Pes doma vyje, štěká, skáče po dveřích a dělá hrozný nepořádek. Sousedi si ztěžují, začíná se z toho stávat velký problém. Děkuji za rady

Re: Teskní, když je sama

(marketa, 27. 1. 2011 20:46)

dulezite je ucit samotu jako u maleho stenete, tj. po kratkych intervalech. nejdriv 5 min, pak 15..a kazdy den to prodluzovat. musi mit jistotu, ze se ji vratite.

problem pri venceni

(Lukáš, 22. 12. 2010 20:19)

dobry den mam 6 mesacnu fenku nemeckeho ovciaka a ked ju mam na vodzke pride mi castokrat nekludna nesustredena a silnejsie taha...ked je volne vypustena daleko neodchadza sleduje ma ocami vcelku fain...dalsi podla mna problem nastava ked sa jej prestanem venovat a v tu chvilu zacne byt nervozna a skuvinat.chcem sa teda spytat niekoho kto by mi my ozaj vedel poradit ako postupovat bo sa mi to nezda byt celkom normalne.vopred dakujem.

Nemocná srst

(Páníček, 25. 1. 2010 20:32)

Zdravím,

vím, že podobné dotazy tu byly a nejlepší je vždy navštívit veterináře, ale už jsme tak beznadějný, že jsme se rozhodli zkusit i poradnu na internetu.

Máme vlčáka a poslední měsíce se u něj projevuje onemocnění kůže....Nemoc už se rozlezla defakto všude....začalo to ale na břiše a hlavě včetně uši.

Pejsek se neustále drbe a kouše, má spousty stroupků a boláků a pod srstí má šedou až do černa kuži a prirovnal bych ji k hroši kůži

Z bříska mu ochlupení defakto zmizelo diky jeho drbání a okusovaní...stejně tak i kolem oči a částečně na uších, prsou a packach...poslední přirůstek ma na hrbete nad zadnimi končetinami, kde se mu ukazali taky stroupky a srst si postupne vysousal az na holou kuzi.

Od veterináre dostal uz postupne ruzne leky proti koznim parazitum....veterinar si vzal vzorek krve, kuze z obliceje a od oka si vzal skalpelem rovnez vzorek krve s kuzi....veskere testy dopadly tak, ze zadne kozni parazity nema...a jak jsem jiz zminoval i presto dostal preventivne leky proti blecham i dalším parazitum

Pejsek ma rovnez mastnou kuzi...i po par dnech po vykoupani v psi mycce....pejsek zacal rovnez hodne zapachat

Pejsek pred cca pred pul rokem presel na jinou stravu...z levnych granuli na Brit, ktery se chlubi, ze je pro pejsky s alergii, ale u nas zatim vse nasvedcuje, ze nas pejsek trpi asi alergii, pac nic jineho nas uz nenapada....Myslite si, ze i na Brit muze byt alergicky?

U veterinare se pokazde tesime, ze mu prijde na nejakou nemoc a zacneme ji lecit a zacne to byt lepsi, ale bohuzel, veterinar mu zatim nic nezjistil a tudiz nevime co a jak lecit

Re: Nemocná srst

(Michaela, 12. 12. 2010 21:21)

Pak ještě jedna varianta MRKNĚTE NA http://www.erfy-blossom.cz/demodik.html, TO BUDE ASI ONO :( - Trudník psí - způsobuje trudníkovitost, neboli demodikózu, dříve taky nazývanou červená prašivina a lokalizuje se ve chlupových folikulech. Demodex způsobuje zánět chlupových folikulů a mazových žláz. K přenosu dochází v ranném věku kontaktem mláďat s matkou při sání mléka. Onemocnění zpravidla probíhá ve formě šupinaté nebo pupenečkovité. Při šupinaté formě jsou charakteristickým příznakem drobné, různě velké okrsky s prořídlou srstí na kůži hlavy (okolí očí, na čele, na pyscích, na nose), případně i dalších místech těla. Řídnutí srsti se může stupňovat, až se vytvoří lysá místa s šedavě zbarvenou až zarudlou kůží. V případě pupenečkovité formy je možné v místě vylysání pozorovat dobře hmatné uzlíky, které mnohdy hnisají, zduří a praskají. Pak je možné nalézt na postižených místech strupy zaschlé krve a hnisu.Lokalizovaná forma se vyskytuje hlavně u štěňat na hřbetě nosu, na čele a kolem očí. Postižená ložiska jsou holá, zarudlá a vyskytuje se zde zvýšená tvorba šupin. Generalizovaná (celková) forma onemocnění se může vyskytovat v jakémkoli věku a kdekoliv na těle. Nedoléčená generalizovaná demodikóza často přechází v úporný zánět meziprstí. K léčbě demodikózy se používají různé látky ve formě šampónů (koupele), ty se opakují v intervalech několika dnů až dvou týdnů, do vymizení příznaků.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »