Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poradenská stránka

6. 4. 2009

Pokud máte nějaký dotaz problém, či něco jiného napiště nám sem!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Se psem do Velké Británie

(Peťule, 16. 11. 2010 10:26)

Dobrý den, po Novém roce se chystáme na delší dobu do Velké Británie, máme ročního Jacka Russela, kterého hodláme vzít s sebou.
Již máme prostudované a zajištěné vše, co pes pro vstup do VB musí splňovat. Bohužel jsem se nikde pořádně nedočetla, je-li možné vycestovat se psem do VB i osobním autem. A pokud ano, jsou-li dané nějaké "povinné" trasy, kde budou veškeré dokumenty zkontrolovány. Zvažujeme možnost odcestovat právě autem nebo vlakem, jelikož varianta letadlem je velmi nákladnou (pes-20tisíc!) a pro psa i dost stresující záležitostí...
Prosím o rady, máte-li zkušenosti s cetou do VB, která má jedny z nejpřísnějších podmínek pro vstup zvířat.

Velice děkuji za odpověď a přeji pěkný den!

maltézák-čůrání doma,kadění doma,utíkání,naschvály,ničení věcí

(Lenka Vavrečková, 15. 11. 2010 18:41)

Dobrý den,
chtěla bych požádat o radu, co dělat s naším psem...
Máme tři pejsky-2 zlaté retrívry z toho jeden bydlí doma - Hektor - 3 roky a druhý je venku - Lara - 1,5 roku (vzali jsme si ji v 10 ti měsících a byla už tak naučená).A třetí je maltézáček - je jí také 1,5 roku a s tou jsou jen samé problémy. Nejdříve jsme bydleli v paneláku, přítele jsem poznala když Besi byl měsíc a přítel si ji naučil čůrat a kadit na podložku. Po půl roce jsem řekla dost, protože jsem se k němu nastěhovala i se svým retrívrem Hektorem a přišlo mi nechutné, že bydlíme v pokoji s počůranou podložkou a hovínkama..A nebyl s tím problém..Venčila se společně s Hektorem a doma se už nikdy nevyčůrala ani nevykadila.Měli jsme plovoucí podlahy a lino..Ale jakmile jsme šli na návštěvu k někomu,kdo měl nějaký kobereček,tak se jim tam vyčůrala.Občas něco rozkousala,ale dalo se to přežít.Hektora si zamilovala a stala se na něm naprosto závislá.Ale problémy nastaly,když jsme si koupili domek..Venku na zahradě je tedy Lara a doma bydlí Besi a Hektor.S Larou Besi také nemá žádný problém,zvykly si na sebe a mají se moc rády.Ale od začátku každé ráno jsme našli v rohu pokoje hovínko a čůrat chodila na pelech Hektora. Nejdříve jsme na ni jen zakřičeli,po té už i dostávala,čumák jsme jí v tom vymáchali ale nic nepomáhalo.Přitom třeba půl dne strávili na zahradě,takže měla možnost se vyvenčit a samozřejmě před spaním se vždycky venčili.V paneláku musela vydržet déle..Také nám ničila věci,na co přišla,rozkousala..Prostě naschvály..dokonce i do postele nám čůrala i kadila, to dříve nikdy neudělala..Opravdu už si s ní nevíme rady...Také nám utíká,což i chápu,protože nemáme ještě bránu uzpůsobenou její velikosti, prostě se protáhne. Jenže přítel si myslí,že to dělala proto,že jsme ji trestali když dělala škody atd..Proto ji přestal i trestat,ani na ni nezakřičí.Takže když něco provede,nebo se někde vyčůrá,což je každý den pořád,tak na ni ani nezakřičí,dělá jakoby nic a já si myslím,že to není dobře,když jí nedáme najevo,že dělá něco zle.A i když ji přestal trestat,stále utíká...Ale my už nevíme co s ní a přítel už to vzdal.Ale já na to nervy nemám, prosím poraďte mi.Už nějakou dobu je Besi uvázaná u svého pelechu,když nejsme doma a také přes noc.Tudíž nám nic nemůže rozkousat. Zezačátku - když jsme ji začali uvazovat(tak měsíc) se nevyčůrala ani nevykadila. Ale teď si začala čůrat i do pelechu a kolem na podlahu. Já jsem už 2 měsíce doma,takže je velice často venčím,takže to není tím,že by to nevydržela.Opravdu už nevím,jak dál,doufám,že existuje nějaké řešení...
Děkuji

vavreckovalenka@seznam.cz

koupě nemocného štěněte

(irena, 3. 9. 2010 21:58)

prosím o radu,koupila jsem štěně a při veterinární prohlídce přišli na pupeční kýlu,a problém s kloubama,psala jsem chovatelce jelikož jsem zaplatila první splátku aby slevila na výdaje s operací a napsala mi že už to není její problém,jak se můžu bránit proti takovému jednáni?předem děkuji

Štěkání a kousání

(Andy, 29. 8. 2010 12:47)

Dobrý den,

máme doma jorškírského teriéra - psa (7 let). K němu jsme pořídili dvou měsíční fenku a od té doby, co jsme jí přivezli, tak na ní neusále štěká, snaží se do ní kousnout a neustále jí pronásleduje. Chtěla bych se zepat, proč to dělá a co naopak máme dělat my s ním. Veterinář nám řekl, že se jí snaží vychovávat, ale když on na ní štěká, pronásleduje jí a snaží se do ní kousnout ikdyž ona nic nedělá. Jediný kdy je hodný, tak to je doba, kdy ona usne. Děkuji za odpověď Slavíková

štěně

(Denisa, 6. 12. 2009 19:53)

krásný večer, prosím o radu.máme 3měsíční stěně bišonka. Jak postupovat a od jakého věku je schopný pochopit se venčit ven. chodíme s ním ven každé 2 hodiny, kde většinou vykoná malou popř.velkou potřebu.Stejně se často stane že najdeme loužičku nebo nějaký ten "poklad" doma.Od jakého věku je schopné stěně vydržet alespon 3-4hodiny, popř.pak noc. Je řešením "kočkolit"?Je vhodné ho v tomto věku trestat, popř.jak?Děkuji za radu.

Re: štěně

(Lucie Kroupová, 26. 8. 2010 13:26)

Jen ho trestejte, musí se to nějak naučit a venku naopak chválit. Kočkolit u malého plemene není špatný nápad, pejsek se netrápí, když je doma sám, může si dojít, kdy se mu chce.

Píšťalka

(Jana, 7. 8. 2010 14:52)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se dá v roce a půl ještě pejsek naučit na psí píšťalku? Při venčení potkáváme pána a ten svého pejska přivolává píšťalkou a můj pes na to vždy reaguje. Tak by mě tedy zajímalo, zda by si ještě teď v totom věku na to zvykla a nebo už je to zbytečné se o to pokoušet.
Děkuji za radu.
S pozdravem
Jana

Re: Píšťalka

(Lucie Kroupová, 26. 8. 2010 13:24)

určitě .. ale domnívám se, jestli to není případ jako naše Bonie ... slyšela na cizí píšťalky a když jsem ji koupila, přestala na to reagovat :)

kňourání

(Lucie Kroupová, 26. 8. 2010 13:22)

Dobrý den, chci se zeptat, jestli by jste mi neporadili s šílenym kňouráním mé fenky (křížence zl.retrievera a nějakého oříška) :) Opravdu už nevím, co po mně chce, je to velmi nepříjemné, je i hodně lekavá a na každý rušivý podnět štěká. Přemýšlela jsem, jestli nemá nějakou psychickou poruchu. Děkuji moc!

Dotaz

(Magdalena Machýčková-p.machýček@seznam.cz, 18. 8. 2010 22:59)

Máme 6-ti leou fenku kokršpanělku. Je velice hodná,ale máme s ní problémy večer,když už spí ve svém pelíšku nebo na křesle. Když kolem ní jdeme,vždy zavrčí. Někdy je to mírné aněkdy dosti hlasité. Manželovi se to nelíbí a někdy na ní zařve-fuj! To nesmíš! Ona se ještě více rozzuří a začne cenit zuby. Je šíleně agresivní. Já tento způsob neschvaluji a pokud na mne vrčí projdu a nevšímám si toho. Nemůžeme ji to odnaučit. Jinak je velice hodná. Vše si nechá dělat:česat,čistit uši,koupat ap.Máme ji od 6měsíců. Jako štěně žila v rodině s malými dětmi. Nevíme jak se k ní chovali a zda to nejsou pozůstatky nějakých špatných prožitků. Děti nesnáší. Stačí když kolem ní projdou a už vrčí. S dospělýma se zpřátelí. Moc mě to trápí. Děkuji vám za radu a odpověď. Machýčková

Naléhavé!!!! 2

(Gina, 13. 8. 2010 12:05)

Dobrý den. Ještě jsem vám zapomněla říct, že fenka na mě vrčí i když ji potrestám. A před chvílí jsem ji našla na stole, kde nemá co dělat a když jsem ji chtěla sundat dolů. neposlechla mě a vrčela. Prosím o rychlou odpověď.
Děkuji

Naléhavé!!!!

(Gina, 13. 8. 2010 11:24)

Dobrý den.
Mám 10 měsíční fenku. Asi před 2 měsíci jsme se přestěhovali a pořídili si kočky. Od té doby, kdykoliv fenka dostane kost nebo něco podobného. Bedlivě si to střeží a vrčí na všechny, kdo okolo projdou. Přitom se toho ani nedotkne a je schopná celý den u toho ležet a hlídat si to. Mám strach, aby to nedosáhlo až k tomu, že by nás pokousala. Pokud ji to chceme vzít, varovně po nás vyjede a to je problém. Mám 11 letého bratra, který ji rád škádlí a nic si z toho nedělá, že na něj fenka vrčí a byl by první, koho by popřípadě napadla.
Prosím poraďte mi. Je to velice naléhavé.
Děkuji.
Gina.blog@seznam.cz

Neposlušný pes

(Dvořák David, 2. 8. 2010 20:30)

Dobrý den, Vzali jsme si psa (fenu) z útulku. Je to asi 2-3-letá fenka vlčáka. Neustále si vynucuje pozornost, je v kotci na zahradě. Vyvenčíme jí a když od ní odcházíme, nebo jdem do práce, kňučí a štěká. Podle mého žila někde v bytě a je zvyklá na společnost. Jde to jí to odnaučit? Jak? Nebo to chce čas? Děkuji Dvořák

Agresivní kokršpaněl

(Radek Píša, 26. 4. 2010 23:47)

Dobrý den, strašně nerad Vás obtěžuji, ale máme problém s naším 4letým kokršpanělem. Před rokem a půl se nám narodila holčička a náš pes ji moc nepřijal, byli jsme proto nuceni svěřit našeho čtyřnohého miláčka rodičům. Bohužel ani tento krok nevyšel. Pes i přes to, že je velmi dobře zná, má je rád a občas u nich trávil dny, tak je již několikrát napadl a tchána docela slušně pokousal. Zkoušeli jsme to dál, ale již několikrát se opakovalo, že na ně vrčí a občas po nich vyjede. A oni už ho u sebe nechtějí, protože netuší co provede a jak zareaguje.
Proto bych se Vás rád zeptal , zda je nějaká možnost Vám našeho psa svěřit na převýchovu a jestli byste mu byl schopen poté najít nějakého nového pána? A kolik nás Vaše pomoc bude stát?

Předem děkujeme za Vaši odpověď.

Radek a Alena

žvýkačka

(iveta, 17. 3. 2010 13:51)

mam dotaz,mam fenku nahacka a snedla zvykacku,dostane se zvykacka s tela ven sama??dekuji za radu iveta

Línání

(Eva, 7. 2. 2010 16:04)

Dobrý den,

nejedná se nejspíš o nic závažného, ale přesto bych se chtěla zeptat.
Všimla jsem si, že naše fenka (bígl) začala výrazně línat. Napadlo mi, jestli to nemůže být způsobeno tím, že je nyní v domě v teplé místnosti (kvůli štěňátkům), ačkoliv je zvyklá být venku.

Děkuji předem za odpověď :)

Eva

kříženec

(Medula, 27. 12. 2009 14:36)

Dobrý den, mám problém. Mám 5-ti letého křížence kokršpaněla, který napadá velké psy a i lidi. Když jsem si ho brala tak paní nám řekla, že kokři jsou hodní a nekonfliktní. A bojí se petard. Co navrhujete za řešení?Jsem zoufalá. Děkuji. medula@seznam.cz

Prosím o radu

(raduza.meduza@centrum.cz, 25. 12. 2009 16:02)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Máme problém se psem,labradorkou.Již třetí den má průjem a má teplý čumák a je uplně bez zájmu,jen leží a spí.Chtěla bych se zeptat zda by jsme ji mohli dát prášek paralen,nebo jestli je nejaký prášek pro psy.Prosím odepište na mail: raduza.meduza@centrum.cz
S pozdravem Radka ¨
předem děkuji za odpoveď

vyrážka

(Veronika, 6. 12. 2009 12:02)

Dobrý den,mám 6 mesíční fenku mopse.Udelala se jí na briše nejaká černá vyrážka vypadávají jí z toho chloupky a tvoří se jí tam lysina.Můžete mi prosím poradit co s tím.Děkuji za odpoved

vodící pes pro slepého mopse

(Alena Jelínková, 5. 12. 2009 21:09)

můj email: alisyel@hotmail.com


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA